Безпечне та ефективне використання енергії природних джерел, які є відновлювальними або вважаються невичерпними – це актуальна тенденція, яка розповсюджується по всьому світу. З постійним розвитком технологій людство все більше приділяє уваги впровадженню різноманітних енергозберігаючих технологій новітнього покоління. Перспективним напрямком є застосування природних відновлювальних джерел енергії, таких як сонце, вода, вітер, тепло Землі, біомаси. Важливо те, що альтернативні джерела енергії є повноцінною та у більшості випадків навіть кращою заміною традиційним паливним ресурсам, які масово використовуються людством.

Серед суттєвих переваг слід відзначити:
· екологічність;
· високу ефективність;
· здатність до відновлення.

Серед найбільш розповсюджених джерел, які набувають популярності в нашій країні, слід відзначити геліосистеми – сонячні електричні станції, які збирають випромінювання та генерують електроенергію за допомогою спеціальних фотоелектричних модулів та відповідного обладнання. Для заохочення створення приватних СЕС в Україні діє державна програма «Зеленого тарифу», що забезпечує власникам сонячних станцій гарантований та постійний прибуток від продажу згенерованої сонячної енергії.

Альтернативні джерела енергії в Україні

Наша компанія «GREEN WEST» створена з метою впровадження альтернативних видів енергії в життя. Ми працюємо у сфері професійного будівництва та обслуговування мережевих сонячних станцій на території України, пропонуючи клієнтам наступні послуги:
· проектування СЕС;
· закупівлю високоякісних сонячних панелей, необхідного обладнання
(інверторів, систем кріплення, лічильників);
· монтаж приладів;
· підключення «Зеленого тарифу»;
· технічне обслуговування.

Чому саме сонячні станції, якщо існують такі альтернативні джерела, як вітер або вода? Згідно з досвідом та економічними розрахунками СЕС є найбільш вигідними для приватного сектору. Енергія сонця, що генерується на таких системах, оплачується енергопостачальниками за найвищими тарифами. Якщо брати до уваги всі існуючі нетрадиційні джерела енергії, то сонце є найбільш зручним, продуктивним, екологічним засобом здобуття електрики для наших регіонів.

Який вид альтернативного джерела енергії є вигідним для приватного будинку?

Сонячна станція, може повністю забезпечувати приватний будинок електроенергією. Крім того, завдяки наявності високоякісної, правильно прорахованої та професійно встановленої геліосистеми, енергія сонця може допомогти забезпечити будинок:
· підтримкою опалення в зимовий період;
· підігрівом води;
· підігрівом теплої підлоги;
· підігрівом басейну;
Серед суттєвих переваг мережевих сонячних станцій відмічають:
· економія на відсутності рахунків за електроенергію (опалення, підігрів води тощо);
· екологічність. СЕС не спричиняє шкоди людині, а також навколишньому середовищу;
· тривалість ефективної роботи. Виробники панелей дають гарантію на вироби до 25 років. На протязі експлуатації батареї втрачають не більше, ніж 8-20% від первинної потужності; · велика вигода інвестиції. При підключенні до «Зеленого тарифу» приватна мережева СЕС потужністю 30 кВт за 1 рік генерує електроенергію «на продаж» у достатній кількості, щоб приносити дохід у розмірах $5000-10000.

Які недоліки мають сонячні електростанції?

Безперечно, є і недоліки приватної СЕС, про які потрібно знати. Серед них:
· відносно велика вартість;
· суттєве зменшення генерації енергії сонця при затемненні поверхні сонячних панелей, що спровоковане снігом, хмарною погодою та іншими чинниками;
· необхідність наявності достатньої площі для розміщення сонячних батарей.
Але перераховані недоліки у більшості випадків мають досить прості рішення:
· велика вартість приватної СЕС повністю відшкодовується у перші 3-6 років, станція вже з самого початку починає приносити прибуток, який є постійним та гарантованим;
· сніг можна чистити або він самостійно зникає під впливом нагріву панелей від
сонця;
· розміщення сонячних батарей можливе на даху, на фасадних частинах та огородженнях, на присадибних ділянках за допомогою каркасних конструкцій. Тож потрібні площі можна формувати по-різному.

Відповісти на всі інші питання, пов’язані з будівництвом та використанням приватних сонячних станцій в Україні вам завжди зможуть спеціалісти компанії «GREEN WEST». Зв’яжіться з нами, щоб отримати професійну консультацію та допомогу у сфері впровадження сучасних систем для генерації та ефективного використання альтернативних джерел енергії.