Ми у «GREEN WEST» вважаємо, що клієнту треба надавати максимально достовірнута перевірену інформацію, точні розрахунки, чесні ціни. Такий підхід завжди працюєефективно як для репутації та прибутковості нашої компанії, так і для добробуту нашихзамовників. Саме тому пропонуючи створення приватних сонячних електростанцій, миспираємося на реальні історії та власний досвід. Тому хотілося б розповісти про нашупершу приватну сонячну станцію, яка працює з квітня 2018року, під’єднана до «Зеленого тарифу» та приносить прибуток.

Приватна СЕС: що потрібно для монтажу

Побудувати наш «пілотний проект» було вирішено на території приватного будинкубатьків директора компанії «GREEN WEST». Вибір було зроблено з урахуваннямкількох факторів – по-перше, ми бачимо роботу станції в реальному часі, по-друге –
вкладання коштів в благоустрій батьківського господарства є розумним.
Панелі ми купували у перевіреного постачальника. Ми мали змогу зекономити намонтажних роботах, десь дешевше закупити електричне обладнання. Тож, врахувавшиусі нюанси проекту, було створено приватну сонячну станцію потужністю 30 кВт (вреальності – майже 33 кВт). Для цього використали:
· 120 сонячних панелей потужністю 270 Вт кожна, розміром 1.65 х 1.0 м;
· каркас з металевого швелера та перемичок для встановлення сонячнихбатарей;
· інвертор з системою захисту по змінному та постійному струму;
· додаткове електрообладнання (щиток, у якому під’єднані мережа зовнішня,
мережа від інвертора, вихід на будинок);
· двохнаправлений лічильник на «Зелений тариф» з прямим підключенням доОблЕнерго;
· з’єднувальні кабелі, електричні автомати.
Панелі встановили на відкритій ділянці (не на даху), на металевій каркасній конструкції,
які робили та монтували самостійно.

Основні показники генерації сонячної енергії на СЕС

Що з цього вийшло? Станція була введена в експлуатацію в травні, а станом налистопад у загальну мережу по «Зеленому тарифу» було продано майже 25000 кВт –
це кількість кіловат, які саме продані, тому що лічильник на «Зелений тариф» не рахуєвитрати електроенергії на власні потреби господарства.
В хороші сонячні дні генерується близько 240 кВт за добу (у літні місяці). За рік станціяможе згенерувати майже 40000 кВт на продаж. При перерахуванні на прибуток та замінусом податків виходить десь $6000-8000.
На власні витрати батьківського господарства за період роботи сонячної станції буловитрачено біля 1000 кВт – у будинку працює бойлер, холодильник, пральна машинка,
інша побутова техніка. Загалом окупність змонтованої СЕС має скласти 3,5-4 роки– небільше, та слід зауважити – батькам вже ніколи не знадобиться платити за електрику.

Також необхідно додати – на швидкість окупності інвестиції впливають деякінепередбачувані фактори:
· реальна кількість сонячних днів за рік;
· кількість електроенергії, витраченої на власні потреби;
· відсоток втрати генерованої сонячної енергії за рахунок перегріву батарей;
· показник забрудненості поверхні панелей;
· форс-мажор (пошкодження ЛЕП та ін.).

Резюме

Звичайно, навіть на даний момент створення приватної сонячної електростанції – цедорого. Загальні витрати на СЕС потужністю 30 кВт складають від $18000-22000. Алеякщо ви є власником будинку з відповідною площею даху чи наявністю можливостівстановлення сонячних панелей на присадибній ділянці, то будівництво приватної СЕСслід розглядати як довгострокову та гарантовано вигідну інвестицію. Перевагамитакого проекту є:
· відсутність рахунків за електроенергію;
· забезпечення господарства електрикою у потрібному обсязі;
· стабільний прибуток від продажу «зайвої» електричної енергії по «Зеленомутарифу» (для станцій, побудованих до 2025 року включно).
Прийняли рішення про будівництво СЕС? Тоді обов’язково врахуйте необхідністьобрання правильного місця встановлення сонячних батарей та куту нахилу, виборупотужності (чим більше – тим краще), закупівлі якісного обладнання. Щоб позбутися віднебажаних проблем та зайвих витрат, зробити все оперативно та грамотно,
звертайтеся до «GREEN WEST» без втрачання часу.