Незалежна, екологічна, продуктивна мережева сонячна станція є дійсно вигідною інвестицією – це вже доведено на власному досвіді. Збудувати власну СЕС може кожен бажаючий, для цього не потрібне ліцензування. Якщо ви маєте ділянку, яка відповідає необхідним умовам, то встановити сонячні панелі є можливість на даху, на фасадній частині, на огорожі або прямо на землі за допомогою спеціальних каркасних конструкцій.

Від чого залежить швидкість окупності СЕС?

Ефективність та період окупності СЕС залежить від багатьох факторів, серед яких слід виділити наступні: · геолокація. Існує карта інсоляції, яка надає інформацію відносно найбільш «сонячних» частин України, у яких за рік можна генерувати багато сонячних кіловат; · потужність станції. Чим більша потужність – тим вигідніша інвестиція, відносно менші витрати при будівництві, менш тривалий період окупності; · якість обладнання. Велике значення має якість фотоелектричних модулів, від яких залежить продуктивність, строк ефективної експлуатації панелей; · правильність встановлення сонячних батарей (кут нахилу, наявність перешкод, які провокують затемнення поверхонь фотомодулів); · кількість електроенергії, яка потрібна на забезпечення власних витрат господарства (приватного будинку).

Скільки коштує продуктивна мережева сонячна станція?

Для прикладу візьмемо мережеву сонячну станцію потужністю 30 кВт – такий показник є максимально дозволеним та прийнятним для можливості підключення до «Зеленого тарифу». Маючи власний досвід необхідно сказати, що для створення СЕС, яка дійсно буде приносити дохід, на даний момент потрібно не менш $18000-24000. Така сума повністю покриває витрати на: · проектування; · закупівлю достатньо якісного обладнання; · монтажні та пусконалагоджувальні роботи; · під’єднання до загальної мережі ОблЕнерго та підключення «Зеленого тарифу».На даний момент є можливість побудувати СЕС потужністю від 1 до 30 кВт (на даний момент у Верховній раді України опрацьовується законопроект про підняття дозволеної потужності до 50 кВт).Ми готові розрахувати термін окупності для сонячної електростанції будь якої потужності.

На чому НЕ можна економити?

Існує хибне уявлення про те, що зекономити на будівництві сонячної станції можна, купуючи б/у панелі. «GREEN WEST» ні в якому разі не рекомендує таку практику! Станції, при створенні яких застосовані б/у батареї навіть не встигають окупитися, за рік чи два втрачаючи здатність справно та ефективно функціонувати.

Зверніть увагу – фотомодулі мають термін експлуатації. Якщо подивитися на сонячну електростанцію, сформовану з панелей, які були у вжитку, у економічній перспективі, то навіть за 1 рік не вдається отримати достатньо грошей, щоб покрити витрати.

Коли будувати приватну СЕС?

Можливо, ви вважаєте, що є сенс у тому, щоб почекати здешевлення обладнання. Дійсно, якщо подивитися на динаміку, то за 10 років вартість сонячних панелей суттєво знизилась. Але чи існує можливість отримати більші прибутки, якщо почекати 3-5 років? Насправді – ні, тому що:

1. «Зелений тариф» передбачає виплату коштів за продану електричну енергію для станцій, які збудовані до 2025 року включно. Доки достовірно невідомо, за якими цінами буде закуплятись електроенергія після 2030 року, але багато експертів вважають, що за звичайними тарифами,які постійно зростають і за прогнозами до 2030 року можуть бути на рівні,або вищими Зеленого тарифу;

2. Станція забезпечує приватне господарство електроенергією для задоволення власних потреб. Власник залежить від загальної мережі, але не сплачує рахунків за електроенергію. Суттєва економія починається з дня запуску СЕС в експлуатацію;

3. Якщо сонячна станція має потужність 30 кВт, то за рік вона виробляє достатньо електричної енергії, щоб власник мав змогу заробляти $6000-8000 на продажі по «Зеленому тарифу» (за умов будування у 2017-2020 роках). З огляду на економічні підрахунки відкладати будівництво приватної мережевої СЕС не має сенсу. Чи будуть панелі дійсно значно дешевшати, чи ні – це особливо не впливає на прибутковість. А втрата часу є насправді необґрунтованою, якщо існує можливість вкласти кошти в таку інвестицію вже зараз.

Чи варто купувати станцію з потужністю 30 кВт за
$30000?

Являючись власником та директором компанії «GREEN WEST», маючи відповідну кваліфікацію, досвід та всі необхідні можливості, перед будівництвом приватної мережевої сонячної станції у власному будинку, мною були проведені різноманітні підрахунки. Звичайно, відповідні економічні показники були враховані при обиранні обладнання – існував вибір між станцією, яка коштує біля $15000 та СЕС за $30000. Що з цього вийшло можна побачити у спеціальних графічних таблицях. Згідно з висновками було встановлено, що правильно спроектована та встановлена згідно з усіма нормами та стандартами сонячна станція за $20000 має вигідну перспективу, менший період окупності, приносить достатній прибуток, покриває власні витрати господарства. Тому сенсу у вкладанні більшої суми коштів не було.

Який період окупності СЕС на 30 кВт вартістю $20000?

За сприятливих умов період окупності мережевої СЕС з потужністю 30 кВт складає біля 4,5 років. При цьому «сприятливі умови» – це не обов’язково локація у південних областях України та мінімізація власних витрат електроенергії. Достатньо правильно спроектувати об’єкт, грамотно виконати необхідні розрахунки, використати якісне обладнання, виконати професійний монтаж та під’єднання до «Зеленого тарифу». Усі питання, які у вас виникають відносно таких альтернативних джерел енергії, як мережеві сонячні станції, ви завжди можете задати фахівцям «GREEN WEST» та отримати повноцінні відповіді. Також ми обов’язково виконаємо усі роботи або допоможемо у питаннях, пов’язаних зі створенням вашої прибуткової сонячної станції у будь-якому куточку України.