Якщо ви вирішили інвестувати в будівництво приватної мережевої сонячної станції, то наша компанія «GREEN WEST» обов’язково допоможе з вирішенням всіх важливих питань – проектуванням, закупівлею та постачанням необхідного обладнання, монтажем, підключенням до «Зеленого тарифу», технічним обслуговуванням. Та перед тим, як встановлювати власну СЕС, пропонуємо ознайомитися з основною інформацію про сонячні батареї.

Власна сонячна електростанція – що це таке?

Приватні сонячні електростанції – це інженерні споруди, які збирають випромінювання сонця та генерують його в електроенергію за допомогою спеціальних фотоелектричних модулів – сонячних батарей. Завдяки таким станціям вдається:

· розвантажувати загальні електромережі;

· забезпечувати безкоштовною електроенергією приватні господарства, будинки;

· отримувати прибуток при продажі «зайвих» кіловат згідно з умовами «Зеленого тарифу».

Маючи власну СЕС можна забезпечувати опалення, підігрів води, роботу системи теплої підлоги, підігріву басейнів та теплиць. Конструктивно система сонячної станції складається з:

· сонячних панелей;

· інвертора;

· лічильника;

· кабельної мережі;

· акумуляторів (за необхідністю).

Встановлені фотоелектричні модулі збирають сонячну енергію та перетворюють в електричний струм. Інвертор, в свою чергу, перетворює отриманий постійний струм на змінний та перенаправляє до мережі. Розрізняють 3 види приватних СЕС:

1. Автономну. Сонячна енергія генерується в акумулятори. Автономні станції використовуються у місцях, де під’єднання до загальних електромереж є неможливим;

2. Мережеву. Працює для забезпечення власних потреб та скидання надлишкової енергії у мережу для отримання прибутку за «Зеленим тарифом. Станція не потребує акумуляторів, працює лише з інвертором;

3. Гібридну. Такі СЕС поєднують елементи автономних та мережевих систем. «GREEN WEST» рекомендує більш вигідні для приватного сектору мережеві сонячні станції, потужність яких складає 30 кВт, а токож можливості забезпечення часткової чи повної автономності у разі відключення зовнішнього електропостачання.

Що таке сонячні батареї?

Сонячна батарея складається з металевого корпусу на якому закріплені кремнієві пластини покриті захисним склом. У сонячної батареї принцип роботи побудований на фотогальванічному ефекті. Коли промінь сонця потрапляє на pn-шар провідника, він вибиває електрони. Отримані заряджені електрони переміщуються по системному колу, живлячи електроспоживача.Потужність модулів різна та може складати 100-375 Вт (для приватних станцій рекомендуються модулі з потужністю 280-375 Вт). Звичайні розміри панелі – 1.65 х 1.0 м, вага – біля 20 кг. Поверхня захищена твердим прозорим покриттям – спеціальним загартованим склом. Розподільна коробка разом з діодним блоком розміщена на внутрішній стороні. Для створення приватних СЕС на сьогодні використовується 2 типа сонячних батарей, потужність яких обирається на етапі проектування – монокристалічні та полікристалічні. Ми працюємо з обома типами панелей від конфігурації та потреб конкретного об’єкту.

Які проблеми можуть виникати з сонячними панелями?

Щоб уникнути неприємностей, з експлуатацією сонячних панелей слід закупити високоякісні сонячні панелі, що мають гарантійне зобов’язання від виробника, яке поширюється на території України. Також попередити неприємні ситуації дозволяє правильний монтаж та належна експлуатація системи, перевіреними фірмами,що працюють багато років. Багато питань виникає відносно того, чи потрібно сонячні батареї зимою якось захищати від снігу. Слід сказати, що відповідно з існуючим досвідом правильне встановлення панелей (під відповідним кутом нахилу) дозволяє поверхням самоочищуватися від снігу, без необхідності втручання. Якщо вам потрібна будь-яка технічна або практична інформація про сонячні батареї – звертайтеся до наших фахівців за консультаціями у зручну годину. Бажаєте, щоб встановлення сонячних батарей було проведено професійними майстрами, з гарантією довговічності та прибутковості роботи СЕС? Тоді зв’яжіться з нами та отримайте необхідну допомогу.