• Години роботи: 09.00 – 18.00
(067) 373 29 47 info@gwc.com.ua
Зелена, 149Б Львів, Україна

Сонячні колектори

   Якщо енергетична незалежність є вашою метою, то сонячні колектори стануть відмінним варіантом джерела, за допомогою якого буде організовано альтернативне теплопостачання до вашого котеджу, заміського будинку, промислового комплексу або будь-якого іншого об’єкту. При сприятливих умовах високоякісне сучасне обладнання дозволяє ефективно використовувати безкоштовну енергію сонця навіть у холодний сезон.

Такі прилади, як плоскі колектори, значно зменшують витрати на обігрів приміщень, підігрів води у системі водопостачання, у басейні, у системі підігріву підлоги чи теплиці, оранжереї. Принцип роботи обладнання простий та заснований на відомому всім парниковому ефекті:

 1.      Сонячне випромінювання, яке потрапляє на поверхню модуля, пропускається склом;
 2.      Акумуляція енергії сонця відбувається всередині колектора;
 3.      За допомогою вбудованих алюмінієвих чи мідних елементів накопичене тепло передається до теплоносія;
 4.      Подальше відведення тепла здійснюється по існуючій системі водою, розчином з незамерзаючою рідиною.

   Встановлення сучасних сонячних колекторів можливе при новому будівництві, а також у випадках, коли система опалення, підігріву води вже існує та потрібно поєднати мережі для підвищення ефективності, вирішення питання незалежного отримання енергії.

Плоскі сонячні колектори

Сонячні колектори плоскої конструкції мають велику площу засклення та абсорберу енергії сонця. Поглинаюча випромінювання поверхня приладів виконується зі спеціального загартованого, а у деяких моделях антирефлексного, скла. Рама колектора зроблена з анодованого алюмінію, вбудовані накопичувальні елементи – з міді чи алюмінію з вакуумним шаром для кращої абсорбції. Втрату тепла на приладах обмежує ізоляція.

   Встановлюються плоскі колектори переважно на даху, існують конструкції, які можна вбудовувати в дахові перекриття. Основні складові системи теплозабезпечення можуть бути наступними:

 •        сонячний колектор;
 •        бак, що акумулює теплу рідину, яка використовується для водопостачання;
 •        буферний бак для системи опалення, у якому відбувається перетворення енергії сонця чи енергії, отриманої від іншого джерела (твердопаливного чи газового котла) на тепло, підтримка тепла та збереження;
 •        теплотраса для розподілу тепла (опалення, гарячої води).

   Для керування системою встановлюється відповідна електроніка. Оптимальні параметри циркуляції, температурного режиму регулює контролер. Якщо енергії сонця недостатньо (у холодний сезон, вночі), автоматика встановлює режим мінімального використання додаткової енергії.

Які переваги мають сонячні колектори?

   Важлива перевага колекторів, які акумулюють безкоштовну енергію сонця, полягає у автономності джерела теплозабезпечення. Інженерні розрахунки, відповідний досвід доводять високу економічність якісних систем, які працюють на сонячній енергії. Додатковими особливостями обладнання є наступні властивості:

 •        можливість використання як основного або додаткового джерела енергії;
 •        сумісність з багатьма схемами підключення, що дозволяє задовольняти різноманітні потреби;
 •        легкість вбудовування в експлуатовані системи опалення, гарячого водопостачання;
 •        відсутність необхідності у великій площі для розміщення обладнання;
 •        висока продуктивність;
 •        екологічність;
 •        термін експлуатації – не менше 50 років.

   Ефективність сонячних колекторів доведена у територіальних зонах з помірним кліматом. Прилади, виготовлені з надійних та стійких до природних агресій матеріалів, витримують низькі температури до -50С та низьку інтенсивність сонячної радіації.

Купити сонячні колектори

   Якщо купити сонячні колектори ви збираєтесь у процесі проектування будинку, то слід провести попередні розрахунки та спланувати монтування панелей, прокладання теплотраси. У випадку встановлення колекторів при існуючих мережах опалення та постачання гарячої води (з котлами, теплонасосами, електричними фотопанелями) необхідно визначити місце розташування панелей, кут нахилу, оптимальні схеми підключення систем, розподілу тепла з визначенням додаткового обладнання.

   Ми пропонуємо високоякісні сонячні колектори з перевіреною ефективністю, з можливістю проведення всіх необхідних заходів по професійному встановленню, під’єднанню, запуску в експлуатацію. Якщо маєте бажання, то можете звернутися до наших фахівців за консультацією відносно економічних розрахунків, проектування та правильного використання альтернативних джерел отримання енергії для вашого об’єкту.