Як працюють сонячні панелі у зимовий період? Чи є робота сонячної станції ефективною, якщо випадає сніг? Що треба робити з сонячними батареями, якщо вони вкриті сніговим шаром? Такі питання часто виникають у тих, хто планує інвестувати у будівництво власної мережевої СЕС. Одразу слід запевнити вас у тому, що сніг та низькі зимові температури не є шкідливими для фотоелектричних модулів – і це є доведеним фактом, перевіреним «GREEN WEST» на власному досвіді.

Чи потрібно чистити сніг з сонячних панелей?

Фізика процесу роботи фотоелементних модулів така, що поверхня панелей постійно нагрівається. Тому, якщо пішов сніг та вкрив батареї, ви можете не турбуватися та просто почекати, доки сніг самостійно розтане. Звісно, у випадках сильного налипання та коли шар снігу є дуже великим, є сенс у прибиранні. Але зазвичай такої потреби не виникає – сніг розтає практично за кілька годин та не заважає подальшій генерації сонячної енергії. Ось деякі «наслідки» засніження, про які вам потрібно знати:
1. Сучасні та якісні сонячні панелі розраховані на витримування снігового навантаження, тому не пошкоджуються під вагою зимових опадів;
2. Якщо поверхня фотоелектричного модуля вкрита шаром снігу, то він все ж таки може виробляти не велику кількість енергії нагріваючись при цьому. Але більшість батарей встановлюється під спеціальним кутом нахилу та сніг поступово самоочищується, що достатньо швидко повертає панелям здатність нормальної генерації електроенергії. Також можна почистити поверхні за необхідністю;
3. Насправді холодні зимові місяці – це найкраща пора для виробництва енергії сонця. Як майже вся електроніка, фотомодулі працюють більш продуктивно в умовах низьких температур (прилади розраховані на роботу в умовах температурного режиму з показниками до -90С). Додатково зауважимо, що взимку батареї не перегріваються.

Як працюють сонячні батареї зимою?

Сонячний колектор або сонячні батареї взимку не втрачають можливості генерувати енергію сонця, хоча ефективність вироблення кількості кіловат, звісно, знижується. Згідно з статистичними даними ефективність роботи мережевої сонячної станції зимою знижується приблизно у 4-5 разів. Пов’язано це з наступним:
· природно зменшена кількість сонячних годин;
· низький кут падіння променів (можна регулювати за допомогою трекерів чи кріплень з регульованим кутом нахилу);
· затемнення поверхонь при випаданні снігу.
По закінченні холодної пори року станція швидко «наздоганяє» знижену продуктивність та компенсувати зимові втрати легко вдається завдяки ефективності роботи СЕС у теплі сонячні місяці.
Ще такий момент – узимку, якщо день сонячний та на панелях немає снігу, станція генерує навіть більше енергії сонця, ніж літом,весною чи осінню. Ефект пов’язаний з відбиванням світла від снігу, що лежить навколо. Стає яскравіше, тому батареї виробляють сонячної енергії більше.

Як отримати більше енергії від сонячних батарей взимку?

Якщо існує така можливість, ви можете самостійно зчищати сніг з панелей підручними засобами, які не завдають шкоди обладнанню. Також є можливість отримувати більшу продуктивність при встановленні фотоелектричних модулів на спеціальних поворотних трекерах – системах кріплення, що повертаються за сонцем. Важливим нюансом є вибір якісних приладів. Слід враховувати, що зимою коливання температурного режиму можливе у межах 20 градусів. Вода, що при таненні снігу попадає в тріщини, між стиками, замерзає та руйнує батареї. Щоб запобігти такій ситуації, спеціалісти «GREEN WEST» рекомендують купувати якісні сонячні панелі від перевірених виробників. На всі питання, які виникають відносно сонячних батарей, сонячних колекторів та принципу дії обладнання, вам завжди дадуть відповіді наші досвідчені фахівці. Звертайтеся у «GREEN WEST», щоб спроектувати, змонтувати та почати експлуатацію власної мережевої сонячної станції з гарантією високої продуктивності та довговічності.