• Години роботи: 09.00 – 18.00
(067) 373 29 47 info@gwc.com.ua
Зелена, 149Б Львів, Україна

Зелений тариф

   Економічний механізм, спрямований на заохочення використання відновлювальних джерел енергії – це закон про «зелений тариф», що регламентований та гарантований державою. Національні (регіональні) енергопостачальники зобов’язуються купувати у власників приватних електростанцій електроенергію, яка виробляється відновлювальними джерелами. Зелений тариф для приватних господарств, будинків або юридичних осіб гарантує закупівлю «зайвої» електроенергії згідно з тарифами, встановленими законодавством. Зелений тариф, ціна якого визначається НКРЕ (НацКомісією регулювання електроенергетики країни), включно до 2030 року прив’язаний до курсу євро, перераховується з використанням спеціальних коефіцієнтів та максимально захищає виробників електроенергії з альтернативних джерел від інфляції, коливань на валютному ринку. Придбання сонячної електричної енергії гарантується довгостроковими контрактами. Щоб побудувати та мати змогу користуватися таким об’єктом не потрібно отримувати ліцензію чи будь-які спеціальні дозволи. Однак на стадії проектування та будівництва необхідно врахувати всі вимоги, що пред’являються до приватних електростанцій або більш масштабних бізнес-проектів. Наші фахівці завжди готові надати консультацію щодо дотримання вимог та можливості і доцільності підключення до Зеленого тарифу,саме на вашому об’єкті.

Що означає «Зелений тариф»?

   Встановлений державою зелений тариф на сонячну енергію, а також енергію, яка добувається з інших відновлювальних природних джерел, дозволяє власникам приватних електростанцій отримувати прибуток від продажу електричної енергії. Національний постачальник зобов’язаний купувати електроенергію, що поступає з джерел наступного типу:

· малих гідроелектростанцій з потужністю не більш 10 МВт;

· вітрових електростанцій;

· електростанцій, які працюють на біопаливі;

· сонячних електростанцій.

   При цьому слід звернути увагу на те, що зелений тариф на сонячну електроенергію є найдорожчим. Тобто мати саме сонячну електростанцію є найбільш вигідним. Для прикладу, станом на кінець 2018 року тариф продажу надлишкової сонячної електроенергії складає 5.91 грн/кВт (0,18 Євро), тобто різниця достатньо суттєва, щоб забезпечувати власникам приватних електростанцій вигідну прибутковість. Принцип роботи станції простий:

1. Сонячні батареї переробляють сонячну енергію в постійний струм;

2. За допомогою інвертора постійний струм перетворюється на змінний та скидається у мережу;

3. Частина електроенергії використовується для потреб власника, «залишок» передається у загальну мережу енергопостачальника;

4. Різниця між виробленою і спожитою електроенергією обчислюється наприкінці місяця, фіксується відповідним Актом;

5. Прибуток сплачується власнику приватної станції на його особистий картковий рахунок вже з урахуванням всіх податків та зборів.

   У власних господарствах споживачі мають право монтувати генеруючі установки, які призначені для вироблення електроенергії з сонячного випромінювання з потужністю, що не перевищує показника у 30 кВт та відповідає потужності, дозволеної договором з загальним постачальником. Також, згідно з законодавством, споживач може продавати по зеленому тарифу електроенергію, обсяг якої перевищує кількість кіловат, використаних власним домогосподарством за місяць.

Оформлення «Зеленого тарифу»

   Щоб оформити зелений тариф у Львові, Тернополі, Чернівцях, Луцьку, Хмельницьку, Ужгороді, Івано- Франківську, Рівному чи у будь якому іншому місті України при показнику потужності для приватних домоволодінь не більш 30 кВТ, не потрібно багато часу. Стандартна схема для приватних осіб доволі проста та включає наступні етапи:

1. Узгодження з замовником проекту розміщення фотоелектричних модулів та інвертора;

2. Підняття потужності (у разі потреби) для домогосподарства, що буде відповідати потужності побудованої фотоелектричної станції;

3. Закупівля обладнання, електронних приладів, елементів кріплення та ін.;

4. Виконання монтажу сонячної станції;

5. Підготовка необхідних документів для ОблЕнерго, а саме:

   * заява повідомлення, копія паспорта власника, ідентифікаційного коду, виписка про відкриття розрахункового рахунку, однолінійна схема, технічні документи на обладнання, копія договору про користування електричною енергією)

   * технічний паспорт на обладнання, даташит, сертифікат, висновок, або відкріпний лист, при потребі митна декларація

6. Відкриття рахунку у банківській установі для перерахунку коштів;

7. Встановлення двонаправленого лічильника з узгодженням в ОблЕнерго.

   Наші фахівці готові надати вам повний пакет документів та при потребі юридичний супровід для оформлення Зеленого тарифу. Далі вже можна починати експлуатацію альтернативної системи електрозабезпечення, щоб позбутися рахунків за електроенергію та отримувати додатковий дохід від продажу «зайвих» кіловат. Сучасні та якісні сонячні батареї, зелений тариф, ціна якого на даний момент є достатньо вигідною, дозволяють прогнозувати швидку окупність приватних мережевих сонячних станцій. Загалом на те, щоб компенсувати інвестиції, в залежності від потужності та показника власного споживання, потрібно приблизно 3-7 років.