• Години роботи: 09.00 – 18.00
(067) 373 29 47 info@gwc.com.ua
Зелена, 149Б Львів, Україна

Зелений тариф

Механізм, що спрямований на стимуляцію процесів використання відновлювальних джерел енергії – це закон про «зелений тариф», офіційно регламентований та гарантований державою. Енергопостачальники (національні, регіональні) зобов’язуються закуповувати у власників приватних електростанцій енергію, яка виробляється відновлювальними джерелами. Зелений тариф для приватних господарств, будинків або юридичних осіб гарантує закупівлю «зайвої» електроенергії згідно з тарифами, встановленими законодавством.

Зелений тариф, ціна якого визначається НКРЕ (НацКомісією регулювання електроенергетики країни), включно до 2030 року прив’язаний до курсу євро, перераховується з використанням спеціальних коефіцієнтів та максимально захищає виробників електроенергії, що створюється з альтернативних джерел, від інфляції, коливань на валютному ринку. Придбання сонячної електричної енергії гарантується довгостроковими контрактами.

Встановлення приватних електростанцій з потужністю в межах 30 кВт можливо на дахах будинків, на фасадах або безпосередньо на земельних ділянках. Щоб побудувати та мати змогу користуватися таким об’єктом, не потрібно отримувати ліцензію чи будь-які спеціальні дозволи. Однак на стадії проектування та будівництва необхідно врахувати всі вимоги, що пред’являються до приватних електростанцій або більш масштабних бізнес-проектів. Наші фахівці завжди готові надати консультацію щодо дотримання вимог та можливості і доцільності підключення до «зеленого тарифу» саме на вашому об’єкті.

Як це працює? Зелений тариф в Україні

Регламентований державою зелений тариф на альтернативну енергію, яка добувається з різноманітних відновлювальних природних джерел, дозволяє власникам приватних електростанцій отримувати прибуток від продажу електричної енергії. Національний постачальник зобов’язаний купувати електроенергію, що поступає з джерел наступного типу:

 •       малих гідроелектростанцій з невеликою потужністю;
 •       вітрових електростанцій;
 •       електростанцій, які працюють на біопаливі;
 •       сонячних електростанцій.

При цьому слід звернути увагу на те, що зелений тариф на сонячну електроенергію є найдорожчим. Тобто мати саме сонячну електростанцію є найбільш вигідним варіантом. Для прикладу, станом на кінець 2018 року тариф продажу надлишкової сонячної електроенергії складає 5.91 грн/кВт (0,183 Євро), тобто різниця достатньо суттєва, щоб забезпечувати власникам приватних електростанцій вигідну прибутковість.

Актуальні ставки зеленого тарифу

Ціна електричної енергії, що виробляється приватною електростанцією сонячного типу, прив’язана до двох показників – дати введення станції в експлуатацію та курсу євро.

Введення станції в експлуатаціюСтавка (ціна) зеленого тарифу (євро/кВт)
2017-2019 рр0.183
2020-2024 рр0.164
2025-2029 рр0.146

Принцип роботи станції простий:

 1.     Змонтовані і підключені сонячні батареї переробляють отримувану сонячну енергію в постійний струм;
 2.     За допомогою інвертора постійний струм переробляється на змінний та скидається у розподільну мережу;
 3.     Частина електроенергії використовується для потреб власника, «залишок» передається у загальну мережу енергопостачальника (ОблЕнерго);
 4.     Різниця між виробленою і спожитою електроенергією обчислюється наприкінці місяця, фіксується відповідним Актом;
 5.     Прибуток сплачується власнику приватної станції на його особистий картковий рахунок вже з урахуванням всіх податків та зборів.

У власних господарствах споживачі мають право монтувати генеруючі установки, які призначені для вироблення електроенергії з сонячного випромінювання з потужністю, що не перевищує показника у 30 кВт та відповідає потужності, дозволеної договором з загальним постачальником. Також, згідно з законодавством, споживач може продавати по зеленому тарифу електроенергію, обсяг якої перевищує кількість кіловат, використаних власним домогосподарством за місяць.

Як оформити зелений тариф?

Щоб оформити зелений тариф у Львові, Тернополі, Чернівцях, Луцьку, Хмельницьку, Ужгороді, Івано-Франківську, Рівному чи у будь якому іншому місті України при показнику потужності для приватних домоволодінь не більш 30 кВТ, не потрібно багато часу. Стандартна схема для приватних осіб доволі проста та включає наступні етапи:

 1.     Узгодження з замовником проекту розміщення фотоелектричних модулів та інвертора;
 2.     Підняття потужності (у разі потреби) для домогосподарства, що буде відповідати потужності побудованої фотоелектричної станції;
 3.     Закупівля обладнання, електронних приладів, елементів кріплення та ін.;
 4.     Виконання монтажу сонячної станції з урахуванням особливостей об’єкту, будівельно-монтажних норм і стандартів;
 5.     Підготовка необхідних документів для ОблЕнерго, а саме:
 •       заява-повідомлення, копія паспорту власника, ідентифікаційного коду, банківська виписка про відкриття розрахункового рахунку, однолінійна схема, технічні документи на обладнання, копія договору про користування електричною енергією)
 •       технічний паспорт на обладнання, даташит, сертифікат, висновок, або відкріпний лист, при потребі – офіційна митна декларація.
 1.     Відкриття рахунку у банківській установі для перерахунку коштів;
 2.     Встановлення двонаправленого лічильника з узгодженням в ОблЕнерго.

Фахівці компанії «Green West» готові надати вам повний пакет документів та при потребі юридичний супровід для оформлення зеленого тарифу. Далі вже можна починати експлуатацію альтернативної системи електрозабезпечення, щоб позбутися рахунків за електроенергію та отримувати додатковий дохід від продажу «зайвих» кіловат.

Сучасні та якісні сонячні батареї і зелений тариф, ціна якого на даний момент є достатньо вигідною, дозволяють прогнозувати швидку окупність приватних мережевих сонячних станцій. Загалом на те, щоб компенсувати інвестиції, в залежності від потужності та показника власного споживання, потрібно приблизно 3-7 років.